Perspektywa w fotografii  jest potężnym narzędziem w tworzeniu obrazów. jeśli postarasz się i zastosujesz ją prawidłowo, możesz stworzyć trójwymiarowy świat na dwuwymiarowej powierzchni, wciągając widza w Twój świat jednym spojrzeniem.

Istnieje wiele innych rodzajów perspektywy, ale słowo to jest również używane do określenia pozycji i kierunku, z którego zdjęcie jest robione. Jest to element kompozycji w tym sensie, że zdjęcie może być zrobione pod różnymi kątami. Fotografowie zawsze starają się robić zdjęcia z nową perspektywą.  Widzimy te rzeczy cały czas w codziennym życiu, ale rzadko o nich myślimy. Jeśli wystarczająco dokładnie zbadasz jakąś scenę, zaczniesz identyfikować rzeczy, które mogą sprawiać wrażenie, że są dalej, gdy ich nie ma.

Czym jest fotografia perspektywiczna?

Perspektywa jest skomplikowanym tematem w fotografii tylko dlatego, że może oznaczać te różne rzeczy. Większość fotografów skupia się na tym, co dzieje się w rzeczywistości. Najprostsza jest fotografia z perspektywą jednego punktu, gdzie dwie równoległe linie znikają w oddali. Nasze oczy wiedzą, że linie te są równoległe, więc jedynym sposobem, w jaki mogą się spotkać w zanikającym punkcie jest to, że są coraz dalej. To są drobne wskazówki, ale pomagają nam zrozumieć fotografię.

Jakie są tajniki udanego zdjęcia?

Zasadniczo perspektywa odnosi się do tego, w jaki sposób oko widzi przedmioty, które się do siebie odnoszą. Jest to naturalny proces, który daje nam skalę i odniesienie, i robimy to podświadomie cały czas bez zastanawiania się nad tym.

Dlaczego perspektywa jest tak  ważna?

Zrozumienie fotografii perspektywicznej jest doskonałym sposobem na rozwinięcie swojej kariery fotograficznej. Po pierwsze, możesz zacząć bawić się nią w sposób, który niewielu fotografów rozumie. Może stać się ona punktem zainteresowania, lub też może stać się tematem, jak to ma miejsce w przypadku przymusowej fotografii perspektywicznej.