Jak zrobić dobre zdjęcia telefonem komórkowym?

Kamery telefoniczne przeszły długą drogę na przestrzeni ostatnich lat, można nimi wykonać bardzo dobre zdjęcia. jeśli jednak chcesz, aby twoje ujęcia były jeszcze lepsze poznaj kilka porad. Poniższe wskazówki pokażą ci, jak robić niesamowite zdjęcia telefonem.

Po pierwsze ustawiaj linie siatki- pomagają one zrównoważyć ujęcie podczas robienia zdjęć telefonem. Jest to jeden z najprostszych i najbardziej efektywnych sposobów na poprawę jakości Twoich zdjęć w telefonie komórkowym. Włączenie opcji linie siatki spowoduje umieszczenie na ekranie linii opartych na zasadzie tercji, czyli zasadzie kompozycji, zgodnie z którą zdjęcie powinno być podzielone na części, zarówno w poziomie jak i w pionie.

Jakie są tajniki udanego zdjęcia?

Kiedy używasz cyfrowego powiększenia aparatu w smartfonie, tracisz wiele drobnych szczegółów. Zamiast tego spróbuj zrobić kilka kroków bliżej fotografowanego obiektu i sprawdzić, czy Twoje zdjęcie nie poprawia się. Filtry były kiedyś fajne, ale w dzisiejszych czasach są postrzegane jako obciach. Zamiast używać tych samych ustawionych filtrów używanych przez niezliczoną ilość nastolatków na całym świecie, spróbuj swoich sił w edycji.  Aparat w telefonie nie ma nakładki na obiektyw, która chroniłaby go przed wszystkimi śladami w kieszeniach lub smugami po odciskach palców. To nagromadzenie brudu na obiektywie aparatu może prowadzić do powstawania mglistych obrazów, których nie da się naprawić za pomocą obróbki. Warto kupić ściereczkę do obiektywu i jakiś środek czyszczący. Nawet wycieranie obiektywu koszulką jest lepsze niż nic.

Bądź kreatywny- postaraj się patrzeć na fotografowany przedmiot lub osobę z różnych perspektyw. Czasami zmiana kąta nachylenia może sprawić, że stworzysz jedno ze swoich najlepszych zdjęć.

1 thoughts on “Jak zrobić dobre zdjęcia telefonem komórkowym?

  1. Teraźniejsze telefony nieraz robią lepsze zdjęcia niż tańsze cyfrówki haha

Comments are closed.