Ile zapłacimy za fotografię ślubną?

Wszyscy chcielibyśmy, by te usługi, z których przychodzi nam korzystać, były dla nas jak najtańsze. Często jednak tak się wcale nie dzieje. Nieraz płacimy olbrzymie pieniądze za różnego rodzaju drobnostki, dlatego gdy zależy nam na pozyskaniu czegoś bardzo wartościowego, tym bardziej powinniśmy się pogodzić z czekającym nas większym wydatkiem. To normalne, że profesjonalna fotografia ślubna nie będzie kosztować ani dwustu, ani trzystu, ani nawet pięciuset złotych. Okaże się niestety znacznie droższa. Cenę planowanego reportażu ślubnego możemy sobie zresztą mniej więcej wyznaczyć, jeżeli tylko dowiemy się, co takiego rzeczywiście się na nią składa.

Co składa się na cenę?

A jest to przede wszystkim czas pracy fotografa. Zatrudniając go, od razu wiemy przecież, czy chcemy, by wykonywał on zdjęcia wyłącznie na samym ślubie kościelnym, czy może też na ślubie w urzędzie oraz weselu. Niektórzy pragną nawet, by fotograf ślubny towarzyszył im przez cały ten czas poświęcony przygotowaniom do najważniejszej uroczystości. Fotograf ślubny pojawia się wtedy w domu panny młodej już z samego rana i następnie wykonuje zdjęcia w momencie, gdy robiony jest makijaż i fryzura, a świadkowa pomaga przyszłej żonie w założeniu welonu bądź wybraniu biżuterii. Wesela w Polsce zwykle łączone są również z poprawinami. A jako że z tych drugich imprez też można mieć wspaniałe pamiątki, fotografowie ślubni dość często towarzyszą parze młodej i jej gościom przez całe dwa dni. Poprzez ustalenie ilości godzin pracy fotografa można szybciej dojść do tego, ile trzeba będzie zapłacić za jego usługi. Ale oczywiście inne czynniki też mają spory wpływ na tę ostateczną cenę. Będzie to chociażby typ świadczonych usług, czyli m.in. ilość wykonanych zdjęć.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, koniecznie odwiedź serwis ebialystok.

Większość fotografów ślubnych stara się też iść na rękę klientom, dając możliwość modyfikacji ustalonych odgórnie pakietów zdjęć ślubnych. Usługi mogą być więc personalizowane. Dzięki temu jeszcze lepiej sprostają wymaganiom pary młodej.