Aparaty Instax – wkłady zamienniki

Przeminął zachwyt nad aparatami cyfrowymi i zdjęciami wykonywanymi przez smartfony. Teraz na topie są aparaty, które wywołują zdjęcia zaraz po ich zrobieniu, urzekając swoją funkcjonalnością miliony ludzi na całym świecie. Aparaty natychmiastowe, do tego stopnia skradły serce wszystkim użytkownikom, że stały się nowoczesnymi gadżetami, chętnie wykorzystywanymi podczas wakacyjnych wyjazdów, wesel i innych imprez okolicznościowych. Zdjęciem z aparatu natychmiastowego można niemalże od razu przyozdobić wnętrze pokoju lub sprawić radość bliskiej osobie.

Fotografia natychmiastowa to hit ostatnich sezonów. Wykorzystanie najnowszych technologii pozwoliło uzyskać sprzęt, który jest rozchwytywany przez wszystkich miłośników błyskawicznych zdjęć. Należy wiedzieć, że obraz fotograficzny we wszystkich typach aparatów powstaje na podobnej zasadzie, bez względu na to, czy mamy do czynienia z klasycznymi aparatami na kliszę, cyfrowymi ze światłoczułą matrycą lub natychmiastowymi ze specjalnymi wkładami. We wszystkich tych trzech przypadkach po naciśnięciu migawki zostaje naświetlony materiał fotograficzny.

Wkłady do aparatów Instax – jak działają?

Sprawdźmy zatem jak działają wkłady do aparatów Instax innych aparatów tego typu. W klasycznych aparatach uchwycony obraz na materiale światłoczułym wymaga wywołania w procesie chemicznym, co różni się w przypadku negatywu 35mm oraz wkładów opracowanych przez Polaroida. Klasyczny film na negatywie 35 mm należy wywołać w specjalistycznych odczynnikach i dopiero po tym etapie można go przenieść na papier fotograficzny w celu uzyskania fotografii.

Ten proces jest o wiele krótszy w przypadku wkładów do aparatów natychmiastowych, w których nie następuje proces naświetlania negatywu, w w każdym wkładzie zachodzą czynniki chemiczne, dzięki czemu wywoływanie zdjęcia przebiega niemalże automatycznie. A to wszystko dzięki warstwom materiału fotograficznego i polaroidowskiej technologii. Zobacz też: jak robić zdjęcia z aparatem Instax.

Zamienniki wkładów do aparatów natychmiastowych

 Z uwagi na to, że wkłady do aparatów natychmiastowych to dość kosztowny zakup, jedno zdjęcie może wynieść ok. 10 złotych za sztukę, dlatego też korzystanie z tego typu urządzeń, zwłaszcza na początku naszej przygody z fotografia natychmiastową nie jest zbyt ekonomiczne. Czy istnieją zatem tańsze instax wkłady zamienniki do aparatów Instax?

Niestety, zamienniki do aparatów Polaroid lub Instax nie istnieją, z uwagi na to, że najprawdopodobniej nie byłyby tej samej jakości co oryginalne produkty.