Niezwykłe właściwości płytek gresowych

Płytki używane do wykończenia wnętrz wykonywane są z bardzo różnych materiałów. W sklepach mamy także płytki o bardzo różnych wzorach I kształtach, co sprawia, że wybranie jednego rodzaju staje się wyzwaniem. Jednak te, które cieszą się sporą popularnością i które doceniane są przede wszystkim za ich wytrzymałość, to płytki gresowe.

Gres jest bardzo trwałym materiałem, nadaje się zarówno do wnętrz, jak i wykładania na zewnątrz. Charakteryzuje je mrozoodporność, oraz niska nasiąkliwość, co sprawia, że można nimi wyłożyć miejsca narażone na działanie wody, również długotrwałe. Kiedyś, gdy płytki były popularne zwłaszcza w ciepłych, śródziemnomorskich krajach, królowała ceramika. Czasy się zmieniają, więc kiedy płytki stały się popularne także na północy i w deszczowych krajach, zaczęto wykorzystywać gres.

płytki gresowe
płytki gresowe

Z całą pewnością można powiedzieć, że płytki z tego materiału są warte swojej ceny, ponieważ przy całej delikatności, gładkości i zróżnicowaniu wzorów, są jednocześnie niezwykle wytrzymała i odporne na łamanie, tłuczenie czy wyginanie.